Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
rajibraj 24 Kasım 2023, 20:00

Ultrasonik Kalorimetre

  • 86Görüntüleme

Ultrasonik Kalorimetre

Yazımızı okumaya başlamadan önce Ultrasonik Kalorimetre ile alakalı siparişleriniz için lütfen bize iletişim kanallarımız ile ulaşın. 

Atlas Ultrasonik Kalorimetre çalışma sistemi boruda yukarı ve aşağı yönlerde darbelerin emisyonuna dayalı olduğundan, prosesle temasa gerek kalmadan transdüserler arasında ultrasonik dalgalar gönderir ve alır. Akış koşulları olmadığında, transdüserler arasında yukarı ve aşağı yönde hareket etmek aynı süreyi alır. Akış koşulları altında, yukarı akış dalgası aşağı akış dalgasından daha yavaş hareket edecek ve daha uzun sürecektir.

Ultrasonik Kalorimetre Nedir?

Ultrasonik kalorimetre, ısıtma veya soğutma devrelerinde dolaşan su akışlarını verimli ve son derece doğru bir şekilde algılamak için ultrason kullanan sayaçlardır. Bu kalorimetreler, hareketli parçalar kullanmayarak devrelerin taşıyabileceği artıkların neden olabileceği hataların önüne geçerek ölçümlerini gerçekleştirebilir.

Akış sensörlerinin metalden yapıldığı, sıcaklık ölçüm aralığının 5 ile 130º C arasında olduğu sağlam bir tasarıma sahiptir. Bu da onu ideal bir cihaz haline getirir. Ultrasonik kalorimetrenin çok yönlülüğü, ekipmanın hem dikey hem de yatay olarak yerleştirilmesine izin veren bir tasarımla garanti edilir. Ayrıca ekipmanın çalışması için hem elektrik şebekesine bağlanabilmekte hem de 6 yıl kullanım ömrüne sahip olan dahili bataryası opsiyonel olarak 11 yıla kadar uzatılabilmektedir.

Proses ile temasa ihtiyaç duymadığından bu sayaç, ölçüm ekipmanı ile sıvı arasında herhangi bir temas olmaksızın akış ölçümü gerektiren çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. UKM20 Ultrasonik Kalorimetre, en çok kullanılan ultrasonik kalorimetre çeşitlerinden biridir. Uygun Ultrasonik Kalorimetre arayanlar için en iyi seçimler arasındadır.

Ultrasonik Kalorimetre Özellikleri Nelerdir?

Ultrasonik kalorimetre özellikleri nedeniyle son derece kullanışlı bir cihaz deneyimi vadeder. Geleneksel sıralı ısı enerjisi sayaçlarına ultrasonik bir alternatiftir. Seri, enerji ölçümü için sıcaklık sensörleri ve akış ölçümü için zaman farklarına sahip ultrasonik dalgalar kullanır. Diğer öne çıkan özellikleri arasında şunlar sayılabilir:

  • Düşük debilerde yüksek hassasiyet
  • Ölçümlerde yüksek hassasiyet
  • Kompakt tasarım
  • Ters akış algılama
  • Geniş ölçüm aralığı ve düşük basınç kaybı
  • Entegre haberleşme modülü
  • Uzun pil ömrü

Ultrasonik kalorimetre, toplanan bilgileri iyileştirerek ve hem LCD ekranı hem de entegre edebildiği uzaktan iletişim modülleri aracılığıyla daha fazla bilgi sağlayarak ölçüm cihazlarının yeteneklerini genişletir. Aynı şekilde, birlikte çalıştığı yazılımın gelişmiş bir sürümünü, kullanıcının bunları işleme ve okumada rahat etmesini sağlamak için daha basit menülerle birlikte içerir.

Ultrasonik Kalorimetre Markaları?

Piyasada ultrasonik kalorimetreler ile alakalı bir çok marka ve model bulunmaktadır. 
Duru Teknik olarak Atlas markanın satışını yapmaktayız. 

Atlas UKM20 Kalorimetre 
Atlas UKM20 Ultrasonik Kalorimetre
Atlas Isı Payölçer
Atlas Ultrasonik Isı Sayacı 

isimleri ile bilinmektedirler. 

Atlas marka UKM20 Ultrasonik kalorimetre siparişi vermek için lütfen iletişime geçiniz.